دکتر سـلامت
ارتباطـی نویـن میـان
من و دکترم!

لیست اخبار
جدیدترین اخبار
جدیدترین اخبار
محبوبترین اخبار
محبوبترین اخبار
از هر 10 ایرانی 3 نفر چاق هستند!


رییس یازدهمین کنگره بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی و نخستین کنگره بین المللی جراحی های چاقی با بیان اینکه ۳۰درصداز ایرانی ها چاق هستند، گفت : حدود دو درصد جامعه ایرانی به چاقی مفرط مبتلا هستند و یکی از روش های کاهش وزن و درمان افراد چاق، جراحی است .


به گزارش بی باک به نقل از ایرنا، عبدالرضا پازوکی در نشست خبری یازدهمین کنگره بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی و نخستین کنگره بین المللی جراحی های چاقی در بیمارستان رسول اکرم (ص) در جمع خبرنگاران افزود : امروز چاقی یکی از معضلات اصلی سلامت کشور محسوب‌‌ می‌شود و حدود ۵۰ درصد از جمعیت ایرانی دچار اضافه وزن هستند.

چاقی
وی ادامه داد: در کشور حدود ۳۰ درصد افراد مبتلا به چاقی هستند و حدود۲ درصد افراد مبتلا به چاقی مفرط مرضی هستند که تنها راه درمان برای کاهش وزن و کاهش عوارض چاقی و همچنین کاهش بیماری های قلبی و عروقی و انواع سرطان ها جراحی چاقی به روش های مختلف مطرح است .

پازوکی اضافه کرد : در کشور با توانمندی هایی که متخصصان ایرانی نشان داده اند تا سال ۱۴۰۴ به رتبه اول منطقه در جراحی های کم تهاجمی خواهیم رسید، اما به دنبال آن هستیم تا جایگاه علمی خود را بیشتر ارتقا دهیم .

رییس یازدهمین کنگره بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی و نخستین کنگره بین المللی جراحی های چاقی افزود : امروزه جراحی درونی و جراحی آندوسکوپیک در تمامی رشته های پزشکی کاربرد داشته است و جراحی های کم تهاجمی (لاپاراسکوپی ) از روش هایی است که در ایران و در بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان ها قابلیت انجام آن وجود دارد .

وی اظهار داشت : روش های جراحی و تکنیک های کم تهاجمی در کشور در برخی رشته ها همانند بهترین مراکز و بیمارستان های دنیا انجام‌‌ می‌شود.

وی ادامه داد: از سال ۱۳۷۰ تا کنون جراحی های کم تهاجمی (لاپاراسکوپی ) توسط متخصصان ایرانی در جراحی های عمومی ، سنگ کلیه ، بیماری های کلیوی ، گوارش ، ارولوژی ، شکم و طحال ، تیروئید (بدون برش گردن )، قلب و عروق و غیره انجام‌‌ می‌شود.

به گفته وی اخیرا جراحی به روش آندوسکوپی نیز در رشته های جراحی اطفال ، زنان ، گوش و غیره نیز در کشور انجام‌‌ می‌شود.

رییس یازدهمین کنگره بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی و نخستین کنگره بین المللی جراحی های چاقی پازوکی افزود : در کنگره جراحی چاقی متخصصان داخلی و خارجی به روش های جراحی های چاقی آن دسته از بیمارانی خواهند پرداخت که از چاقی مفرط مرضی رنج‌‌ می‌برند .

به گفته وی در این کنگره ۴ روش جراحی چاقی به روش های بای پس معده ، حلقه گذاری ، پلیسه زدن ، استیتو و همچنین جراحی روده ارایه‌‌ می‌شود .

با توجه به پیشرفت علم و دانش در جهان ضروری است که با برگزاری چنین کنگره هایی سطح علمی متخصصان ایرانی را افزایش داده و با مراکز پزشکی دنیا ارتباط دو سویه برگزار کرد.

وی با بیان اینکه در این کنگره ۲۸ نفر از برترین چهر های روز دنیا در زمینه جراحی چاقی و تکنیک های جراحی های کم تهاجمی حضور خواهند داشت و آخرین فناوری ها و اطلاعات روز را به مخاطبان این رشته ارایه خواهند کرد .

پازوکی با بیان اینکه امروزه یکی از روش های نوین درمان دیابت جراحی است گفت : یکی از معضلات جامعه ایرانی افزایش بیماری دیابت است که این بیماری با توجه به پیشرفت های علمی به روش جراحی قابلیت درمان را خواهد داشت .

وی ادامه داد: انجمن دیابت آمریکا در بیانیه ای که منتشر کرده است به درمان این بیماری از طریق جراحی اشاره کرده است به طوری که ۲۳ سال پیش در آمریکا توصیه‌‌ می‌شد که تنها راه درمان کاهش وزن افراد بسیار چاق جراحی است .

پازوکی افزود : تمامی جراحی ها اعم از جراحی باز و به صورت لاپاراسکوپی و کم تهاجمی عوارض خود را خواهند داشت، اما در جراحی کم تهاجمی عوارض جراحی بسیار کم بوده و بیمار دوره نقاهت کوتاهتری را سپری خواهد کرد .

یازدهمین کنگره بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی و نخستین کنگره بین المللی جراحی های چاقی در دانشگاه علوم پزشکی ایران در روزهای ۹ تا ۱۱ بهمن ماه در مرکز همایش رازی برگزار‌‌ می‌شود.
نظر دهید.
تعداد نظرات (0)
* نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
شرح نظر :
* کد امنیتی :
hhhhhqfl.gif
hhhkhnfl.gif
idifiigg.gif
تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال برای دکترسلامت
محفوظ واستفاده از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است.
  شرکت طراح نرم افزار پیشگام
  www.tnp.co.ir       
با دکتر سلامت تماس بگیرید
دکتر سلامت
نمونه کار های ما
egdxefcb.jpghhhihpfl.jpgididikgg.jpgiziyjfhb.jpg
jvjtaehw.jpgavasazir.jpgbrbnbujm.jpgcncicpal.jpg
تلفن:                                         35513178-041
091-49133940                         
..................................................................
دورنگار:                                    35519910-041
..................................................................
ایمیل:                     E   info@doctor-salamat.ir
                                              ali.jodiry@gmail.com
..................................................................
آدرس: تبـریـز، بلوار 22 بهمن، مجتمع تجاری و اداری میلاد،   A
طبقه سوم، واحد 302
..................................................................

 

 
اطلاعات تماس
تغییر رنگ