دکتر سـلامت
ارتباطـی نویـن میـان
من و دکترم!

لیست اخبار
جدیدترین اخبار
جدیدترین اخبار
محبوبترین اخبار
محبوبترین اخبار
افزایش بیماری آنفلوانزا؛ 9نفر جان باختند


رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از افزایش موارد ابتلا به آنفلوانزای H3N2 در کشور خبر داد و گفت: تعداد موارد بستری ناشی از آنفلوانزا در کشور نسبت به پارسال بیشتر بوده و تاکنون ۹ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.


محمد مهدی گویا در گفت‌وگو را خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: تعداد موارد ابتلا به بیماری آنفلوانزا امسال نسبت به سال گذشته بیشتر نبوده اما شدت بیماری و موارد بستری در مبتلایان بیشتر بوده است.

وی گفت: حدود 96 درصد موارد ابتلا به بیماری آنفلوانزای فصلی امسال ابتلا به ویروس H3N2 بوده است که با توجه به اینکه واکسن آنفلوانزای امسال نسبت به این ویروس  مصونیت ایجاد می‌کند بنابراین کسانی که امسال واکسن آنفلوانزا زدند به این بیماری مبتلا نشدند.

وی ادامه داد: از همه افرادی که به این بیماری مبتلا شده‌اند،تست نوع ویروس گرفته نمی‌شود و فقط از افرادی که بستری می‌شوند و بیماری آنها شدید است تست گرفته می‌شود که تست حدود 500 نفر از این مبتلایان نسبت به وجود این نوع ویروس مثبت بوده است.

گویا اضافه کرد: موارد خفیف بیماری آ‌نفلوانزا در کشور بسیار بیش از بستری است و تخمین ما در وزارت بهداشت این است که امسال حدود 50 هزار نفر در کشور به بیماری آنفلوانزا مبتلا شده‌اند.

وی گفت:‌ تعدد کل مبتلایان به این بیماری نسبت به سال گذشته بیشتر نبوده اما شدت این بیماری بیشتر بوده است که آلودگی هوا و شرایط آب و هوایی می‌تواند یکی از علل شدیدتر شدن عوارض این بیماری باشد.

آنفولانزا

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت افزود:‌ سال گذشته از هر هزار نفر مبتلا 7 نفر در بیمارستان بستری شدند اما امسال این میزان به حدود 10 نفر بستری به ازای هزار نفر مبتلا رسیده است که نشان دهنده شدیدتر بودن عوارض بیماری آنفلوانزا در سال جاری است.

گویا گفت:‌ ویروس H3N2 ویروس شایع آنفلوانزای فصلی در سال جاری است که در خاورمیانه و اروپا بیش از سایر انواع ویروس آنفلوانزا مشاهده شده است.

وی ادامه داد:‌امسال هیچ موردی از آنفوانزای خوکی با ویروس H1N1 در کشور نداشته‌ایم و ویروس ‌کشنده آنفلوانزای پرندگان نیز هیچ موردی نه تنها در کشور ما بلکه در کل خاورمیانه موردی از ابتلا نداشته است.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت اضافه کرد: بیشتر کسانی که دچار عوارض شدید یا حتی مرگ ناشی از این بیماری شده‌اند، افرادی بوده‌اند که از قبل بیماریهای زمینه‌ای مانند بیماریهای قلبی یا ریوی داشته‌اند.

وی گفت: پیش بینی ما این است که بیماری آنفلوانزا تا آخر زمستان امسال حداقل دو موج دیگر داشته باشد و ما اکنون در پیک افزایشی موج اول آنفلوانزای فصلی در کشور قرار داریم و احتمالاً این موج اندکی افول می‌کند و دوباره موج بعدی افزایش این بیماری رخ می‌دهد.
نظر دهید.
تعداد نظرات (0)
* نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
شرح نظر :
* کد امنیتی :
hhhhhqfl.gif
hhhkhnfl.gif
idifiigg.gif
تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال برای دکترسلامت
محفوظ واستفاده از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است.
  شرکت طراح نرم افزار پیشگام
  www.tnp.co.ir       
با دکتر سلامت تماس بگیرید
دکتر سلامت
نمونه کار های ما
egdxefcb.jpghhhihpfl.jpgididikgg.jpgiziyjfhb.jpg
jvjtaehw.jpgavasazir.jpgbrbnbujm.jpgcncicpal.jpg
تلفن:                                         35513178-041
091-49133940                         
..................................................................
دورنگار:                                    35519910-041
..................................................................
ایمیل:                     E   info@doctor-salamat.ir
                                              ali.jodiry@gmail.com
..................................................................
آدرس: تبـریـز، بلوار 22 بهمن، مجتمع تجاری و اداری میلاد،   A
طبقه سوم، واحد 302
..................................................................

 

 
اطلاعات تماس
تغییر رنگ