دکتر سـلامت
ارتباطـی نویـن میـان
من و دکترم!

لیست اخبار
جدیدترین اخبار
جدیدترین اخبار
محبوبترین اخبار
محبوبترین اخبار
تهدید مسئولان از سوی پزشکان دانه درشت!

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زیرمیزی بدتر از دزدی و به‌نوعی دست در جیب مردم کردن است، از افشای تهدید مسئولان وزارت بهداشت توسط پزشکان دانه‌‌درشت خبر داد. 

فساد پزشکی-فساد ملی
به گزارش خبرگزاری خانه ملت٬ رسول خضری در حاشیه نخستین همایش علمی جامع شاغلان حرفه‌های پزشکی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به تسنیم، اظهار داشت: متأسفانه بیشتر پزشکان دانه‌درشت؛ پزشکان مسئولان بلندپایه کشور هستند و وقتی با آنها می‌خواهیم برخورد کنیم عنوان می‌کنند: ما لابی داریم و هیچ‌کاری نمی‌توانید با ما بکنید، و حتی خانواده‌هایی را که از آنها خدمات درمانی دریافت می‌کنند تهدید کرده: اگر از ما در این رابطه شکایت کنید دیگر ما خدماتی ارائه نخواهیم داد.

خضری با اشاره به حضور معاون نظارت بر درمان وزارت بهداشت در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود:‌ این مسئول در کمیسیون عنوان کرد که همین پزشکان دانه‌درشت وی را تهدید کردند که اگر اقدامی در این زمینه انجام دهد در کمتر از 2 ثانیه وی را از جایگاهش برمی‌دارند، ولی خوشبختانه وزیر بهداشت که در کمیسیون بهداشت و درمان حضور یافته بود قول قاطع داد تا با تشکیل کمیسیون‌های مربوطه، برخورد شدید و فوری با این پزشکان دانه‌درشت انجام دهد.

وی در پاسخ به پرسش سوال خبرنگاری درباره ضعف برخوردها با این پزشکان ادامه داد: باید پروانه پزشکی این پزشکان حداقل 6 ماه لغو شود و مطمئن باشید اگر پزشک معروفی تنها یک ماه بلکه اگر یک روز و حتی یک ساعت پروانه پزشکی‌اش تعلیق شود در جامعه موج خواهد افتاد و دیگر آن پزشک اعتبار گذشته‌اش را نخواهد داشت.

وی همچنین درباره عدم ارائه لیست سیاه پزشکان دانه‌درشت زیرمیزی بگیر توسط وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشتی‌ها عنوان می‌کردند که به‌دلیل دادگاهی نشدن این افراد واهمه داشتند تا با انتشار لیست اسامی آنان علیه وزارتخانه شکایت شود. بر این اساس در کمیسیون بهداشت و درمان نه‌تنها نام 14 پزشک دانه‌درشت مطرح شد بلکه حدود 20 تا 30 پزشک مطرح نامشان برده شد.

خضری ادامه داد: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر این اساس وزیر بهداشت و رئیس سازمان نظام پزشکی کشور را خواست تا در این مورد پاسخ دهد که رئیس سازمان نظام پزشکی عنوان کرد تاکنون برای 7 تا 8 نفر از این پزشکان دانه‌درشت پرونده‌هایی تشکیل داده‌اند و حتی در این جلسه زالی عنوان کرد که مطب یکی از معروف‌ترین پزشکان کشور را تعطیل کرده‌ است ولی مایل به رسانه‌ای کردن آن نیست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی‌ها عنوان می‌کنند اگر با این پزشکان دانه‌درشت برخورد انتظامی سخت شود آنها از ایران مهاجرت می‌کنند، گفت: مگر ما تاکنون از ابتدای انقلاب فرار مغزها را نداشته‌ایم شاید به هیچ عنوان راضی به رفتن مغزهای کشور از ایران نیستیم ولی از آن طرف نیز حاضر نیستیم با تهدید و فشاری این پزشکان به کار خود ادامه دهند. ما در بدترین زمان یعنی دفاع مقدس توانستیم تجربیات بسیار خوبی به دست آوریم و در آن مقطع نیز کم نیاوردیم.

وی همچنین ادامه داد: الآن نظارت بر این پزشکان به‌عهده متولیان آن یعنی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی است و کمیسیون بهداشت و درمان نیز سعی می‌کند این بحث را به‌صورت جدی پیگیری و سریع‌تر نتایج آن را اعلام و رسانه‌ای کند تا این نتایج به صدور رأی منتهی شود.

خضری با اشاره به اینکه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این رابطه به آقای زالی رئیس سازمان نظام پزشکی گلایه کرده است، عنوان کرد: مجلس به هیچ عنوان دنبال مچ‌گیری نیست ولی باید این معضل برطرف شود.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه وزارت بهداشت بسیار مایل است اختیارات خود را به بخش‌های خصوصی واگذار کند و حال اگر در بخش‌های خصوصی نظارت به‌خوبی صورت نپذیرد مشکلات مردم بیشتر خواهد شد، افزود: به هر حال در حال حاضر 13 میلیون ایرانی اصلاً بیمه ندارند، مسلماً نمی‌توان آنها را به بخش‌های خصوصی ارجاع داد زیرا بیمار عمودی می‌رود و افقی برمی‌گردد بنابراین باید مانند کاری که در کشورهای دیگر دنیا شد برای تقویت بخش‌های خصوصی، در گام نخست زیرساخت‌ها درست شود تا مردم از جیب خود هزینه درمان را نپردازند ولی متأسفانه بیمه‌های ما امروز کیفیت ندارند ولی اگر این زیرساخت‌ها به‌خوبی صورت پذیرد بخش خصوصی می‌تواند یک بازوی مناسب باشد.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در تمام دنیا فقط کشور پاکستان هزینه‌های درمان آن از ایران بیشتر است و حتی در کشور افغانستان هزینه‌های درمانی کمتر از کشور ما است. در عراق مردم فقط 20 درصد هزینه‌های درمانی را می‌پردازند (هزینه‌های درمان از جیب مردم ایران 70 درصد) بنابراین با وجود تمام مشکلات حوزه سلامت باید با پزشکان دانه‌درشت زیرمیزی بگیر برخورد قاطع شود زیرا زیرمیزی بدتر از دزدی و مصداق دست در جیب مردم کردن است و این در حالی است که در کشورهای شرقی چنین افرادی را اعدام می‌کنند./
نظر دهید.
تعداد نظرات (0)
* نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
شرح نظر :
* کد امنیتی :
hhhhhqfl.gif
hhhkhnfl.gif
idifiigg.gif
تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال برای دکترسلامت
محفوظ واستفاده از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است.
  شرکت طراح نرم افزار پیشگام
  www.tnp.co.ir       
با دکتر سلامت تماس بگیرید
دکتر سلامت
نمونه کار های ما
egdxefcb.jpghhhihpfl.jpgididikgg.jpgiziyjfhb.jpg
jvjtaehw.jpgavasazir.jpgbrbnbujm.jpgcncicpal.jpg
تلفن:                                         35513178-041
091-49133940                         
..................................................................
دورنگار:                                    35519910-041
..................................................................
ایمیل:                     E   info@doctor-salamat.ir
                                              ali.jodiry@gmail.com
..................................................................
آدرس: تبـریـز، بلوار 22 بهمن، مجتمع تجاری و اداری میلاد،   A
طبقه سوم، واحد 302
..................................................................

 

 
اطلاعات تماس
تغییر رنگ