دکتر سـلامت
ارتباطـی نویـن میـان
من و دکترم!

لیست اخبار
جدیدترین اخبار
جدیدترین اخبار
محبوبترین اخبار
محبوبترین اخبار
گلایه وزیر بهداشت از بیمه ها
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر بیمه ها سال آینده هم همین طور بخواهند رفتار کنند، ممکن است برنامه های وزارت بهداشت به سرنوشت پزشک خانواده دچار شود.

«سیدحسن قاضی زاده هاشمی» در بخشی از گفت وگو با ویژه نامه نوروزی سال 93 روزنامه ایران افزود: عملکرد بیمه ها در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به هیچ عنوان مناسب نیست؛ زمانیکه دلیل آن را از سازمان های بیمه گر سووال‌‌ می‌کنید‌‌ می‌گویند دولت به ما پول‌‌ نمی‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر بیمه خصوصی داریم اما به دلیل اینکه مردم سهم بیمه را به اندازه کافی پرداخت‌‌ نمی‌کنند آنها هم توانمند نیستند.

وزیر بهداشت گفت: بیشترین علت نارضایتی مردم از نوبت دهی، برخورد بد پرسنل، کمبود پرستار، نبود آمبولانس، برانکارد و تجهیزات است. 

هاشمی ادامه داد: مردم‌‌ می‌آیند در بیمارستان و‌‌ می‌بینند همه چیز به هم ریخته است. احترام شان کم و وسایل اتاق عمل کمبود دارد به طوریکه نخ جراحی، دستکش ، چاقوی جراحی و پروتز را خود مردم باید خریاری کنند درحالیکه همه اینها را باید بیمه ارائه‌‌ می‌داده اما از بسته خدمت خود خارج کرده است.**راه حل 

وزیر بهداشت گفت: من معتقدم اگر شبکه بیمه ای کشور درست و قیمت ها واقعی شود همه این مشکلات حل خواهد شد.

هاشمی تاکید کرد: باید منابع کافی به حوزه سلامت اختصاص پیدا کند و آن هم برود در قالب بیمه تا شبکه بیمه ای قوی شکل بگیرد از طرفی تعرفه ها نیز واقعی شود بعد از آن‌‌ می‌توان امیدوار بود چرخه سلامت راه بیفت.

وی تصریح کرد، اگر وضع وزارت بهداشت به لحاظ مالی و اختیارات به همین حال باشد، کارنامه من هم اگر بدتر از گذشتگان نباشد بهتر از آنها نخواهد بود بالاخره مدیریت بیمه ها باید در اختیار وزارت بهداشت باشد.

وزیر بهداشت یادآور شد: در آن زمان که بیمه ها در اختیار بود منابع به خوبی کنترل‌‌ می‌شد اما درحال حاضر من هر خدمتی که در سراسر کشور بخواهم ارائه کنم خریدار آن بیمه است؛ بیمه قیمت‌‌ می‌گذارد که فلان خدمت تو چند و پول آن را هم هر وقت دوست داشت ،‌‌ می‌دهد، دوست هم نداشت،‌‌ نمی‌دهد.

هاشمی تصریح کرد، مشکل اصلی حوزه سلامت در حوزه سلامت بیمه ها است،‌‌ نمی‌دانیم سال آینده چه رفتاری با ما خواهند کرد.

وی در ادامه موضوع اختیارات وزارت بهداشت و بخش خصوصی را از دیگر چالش های وزارت بهداشت در سال آینده عنوان کرد و گفت: تردیدی نیست که در یک جایی با بخش خصوصی درگیر خواهیم شد. اگرچه علاقه ای به این درگیری نداریم و دلمان‌‌ می‌خواهد با آن ها به توافق برسیم.

وزیر بهداشت گفت: امیدواریم انجمن های علمی و صنفی به کمک ما بیایند و یک بار برای همیشه ما ضمن اعتراف به حقوق پزشکان در بخش خصوصی و واقعی کردن تعرفه ها در این بخش به یک خط قرمز مشترک برسیم و بگوییم از اینجا به بعد با هم به صورت هماهنگ با افراد فزون طلب و زیاده خواه و غیرمنصف برخورد، و پالایشی در جامعه پزشکی ایجاد‌‌ می‌کنیم.
نظر دهید.
تعداد نظرات (0)
* نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
شرح نظر :
* کد امنیتی :
hhhhhqfl.gif
hhhkhnfl.gif
idifiigg.gif
تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال برای دکترسلامت
محفوظ واستفاده از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است.
  شرکت طراح نرم افزار پیشگام
  www.tnp.co.ir       
با دکتر سلامت تماس بگیرید
دکتر سلامت
نمونه کار های ما
egdxefcb.jpghhhihpfl.jpgididikgg.jpgiziyjfhb.jpg
jvjtaehw.jpgavasazir.jpgbrbnbujm.jpgcncicpal.jpg
تلفن:                                         35513178-041
091-49133940                         
..................................................................
دورنگار:                                    35519910-041
..................................................................
ایمیل:                     E   info@doctor-salamat.ir
                                              ali.jodiry@gmail.com
..................................................................
آدرس: تبـریـز، بلوار 22 بهمن، مجتمع تجاری و اداری میلاد،   A
طبقه سوم، واحد 302
..................................................................

 

 
اطلاعات تماس
تغییر رنگ