دکتر سـلامت
ارتباطـی نویـن میـان
من و دکترم!

لیست اخبار
جدیدترین اخبار
جدیدترین اخبار
محبوبترین اخبار
محبوبترین اخبار
پوشش بیمه‌ای داروهای جدید در فاز دوم هدفمندی
رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه به زودی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان‌های بیمه‌ها به منظور پوشش بیمه‌ای برخی اقلام دارویی نهایی می‌شود، گفت: هرچند تعداد این اقلام هنوز مشخص نیست اما اقلامی که در سال جاری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند حتما بیشتر از سال 92 خواهد بود.

دکتر رسول دیناروند در گفت وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اعتبار حدود 2400 میلیارد تومانی در بودجه 93 جهت کمک به هزینه دارویی بیماران گفت: به این ترتیب‌‌ می‌توان قیمت‌ داروهای بیماران مزمن، صعب العلاج و خاص را کنترل و سهم بیماران در پرداخت این هزینه‌ها را کاهش داد.
دارو
وی به بسته های پیش بینی شده وزارت بهداشت جهت هزینه کرد سهم سلامت از درآمد ناشی ازهدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: در دو مورد از این بسته‌های پیش بینی شده، هزینه‌های دارویی و تجهیزات پزشکی نیز مدنظر قرار گرفته است. بر این اساس پرداختی بیماران در بیمارستان‌های دولتی بیشتر از 10 درصد نخواهد بود. بی تردید بخشی از هزینه‌های بیمارستانی به دارو و تجهیزات پزشکی مربوط‌‌ می‌شود.

دیناروند در این زمینه افزود: همچنین 900 میلیارد تومان نیز جهت پوشش‌های حمایتی از هزینه‌های فلاکت بار بیماران در نظرگرفته شده که باز هم بخشی از این هزینه به دارو و تجهیزات پزشکی بازمی گردد. بنابراین این ردیف اعتباری نیز هزینه‌های دارو و تجهیزات پزشکی را پوشش می‌دهد. بنابراین امیدواریم در سال 93 بتوانیم عملکرد بهتری نسبت به سال 92 داشته باشیم.

وی درباره پوشش‌های بیمه‌ای برای اقلام جدید دارویی و تعداد اقلام دارویی که در سال 93 تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند، گفت: به این منظور به زودی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان‌های بیمه‌گر نهایی می‌شود. تعداد این اقلام دارویی هنوز نهایی نیست اما قطعا از سال 92 بیشتر خواهد بود.

دیناروند در پاسخ به این سوال که چند قلم دارو وجود دارد که از نظر وزارت بهداشت نیازمند حمایت بیمه‌هاست، افزود: قاعدتا نباید انتظار داشته باشیم که با این 2400 میلیارد تومان بتوان هزینه تمام داروها را پوشش داد. اما این 2400 میلیارد تومان به صورت صد در صد باید صرف حمایت از بیماران شود. بنابراین ما به طور کامل داروهایی که این میزان هزینه برایشان کفایت می‌کند را پوشش می‌دهیم. البته این 2400 میلیارد تومان تنها برنامه حمایتی از دارو نیست و هر چه باقی ماند تا حد امکان از سایر بخش‌های مذکور مورد حمایت قرار می‌گیرند.

گفتنی است، در سال 92 به دنبال تفاهم‌های صورت گرفت میان وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه و سازمان‌های بیمه‌گر، بیش از 170 قلم دارو که پیش از آن از پوشش بیمه‌ای برخوردار نبودند، بیمه شدند.
نظر دهید.
تعداد نظرات (0)
* نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
شرح نظر :
* کد امنیتی :
hhhhhqfl.gif
hhhkhnfl.gif
idifiigg.gif
تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال برای دکترسلامت
محفوظ واستفاده از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است.
  شرکت طراح نرم افزار پیشگام
  www.tnp.co.ir       
با دکتر سلامت تماس بگیرید
دکتر سلامت
نمونه کار های ما
egdxefcb.jpghhhihpfl.jpgididikgg.jpgiziyjfhb.jpg
jvjtaehw.jpgavasazir.jpgbrbnbujm.jpgcncicpal.jpg
تلفن:                                         35513178-041
091-49133940                         
..................................................................
دورنگار:                                    35519910-041
..................................................................
ایمیل:                     E   info@doctor-salamat.ir
                                              ali.jodiry@gmail.com
..................................................................
آدرس: تبـریـز، بلوار 22 بهمن، مجتمع تجاری و اداری میلاد،   A
طبقه سوم، واحد 302
..................................................................

 

 
اطلاعات تماس
تغییر رنگ