دکتر سـلامت
ارتباطـی نویـن میـان
من و دکترم!

لیست اخبار
جدیدترین اخبار
جدیدترین اخبار
محبوبترین اخبار
محبوبترین اخبار
عوارض استفاده از پکیج!
رییس بخش داخلی بیمارستان امیراعلم، یبوست و خشکی مزاج را از عوارض استفاده طولانی مدت از پکیج به عنوان سیستم گرمایشی واحدهای مسکونی عنوان کرد و گفت: در درجه اول به افراد توصیه می‌شود از پکیج استفاده نکنند در غیر این صورت استفاده از دستگاه‌های مرطوب کننده هوا که بخار تولید می‌کنند نباید فراموش شود.
پکیج
به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر سید محمود اسحاق حسینی با توجه به آثار سوءاستفاده از پکیج در آپارتمان‌ها گفت: متاسفانه استفاده از پکیج آثار مخربی بر روی سیستم گوارش ساکنان منزل دارد به همین دلیل گازهای متصاعد شده از پکیج‌ها و انتشار آن در فضای داخلی خانه‌ها مدتی است مورد توجه پزشکان قرار گرفته است.

این متخصص گوارش افزود: انتشار این گازها موجب خشک شدن هوای اتاق می‌شود که این امر منجر به بروز مشکلات تنفسی در ساکنان منزل می‌شود، این مساله در افرادی که پولیپ بینی دارند و یا دچار تغییراتی در قسمت فوقانی دستگاه تنفسشان هستند و با دهان تنفس می‌کنند شدیدتر است.

وی با بیان اینکه تداوم این روند خطر ابتلا به یبوست را به همراه دارد، عنوان کرد: هر چه مدت زمان استفاده از پکیج طولانی‌تر باشد به طبع خشکی هوای اتاق نیز شدت‌‌ می‌یابد و ادامه این روند منجر به کاهش ترشحات دستگاه گوارش‌‌ می‌شود و در طولانی مدت یبوست و خشکی مزاج را برای افراد به ارمغان‌‌ می‌آورد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اثرات پکیج بر افرادی که از مشکل یبوست رنج‌‌ می‌برند، تصریح کرد: متاسفانه تداوم این امر منجر به تشدید یبوست در این افراد می‌شود بنابراین به این افراد توصیه می‌شود چنانچه به ناچار از سیستم پکیج در منازلشان استفاده‌‌ می‌کنند مصرف 8 لیوان آب و یا چای کم رنگ را فراموش نکنند.

به گفته این متخصص گوارش، مصرف میوه‌هایی از قبیل آلو، انگور، انجیر و گلابی می‌تواند موجب بهتر شدن مزاج و کاهش عوارض ناشی از خشکی هوا بر اثر استفاده از پیکج شود.

رییس بخش داخلی بیمارستان امیر اعلم با ابراز تاسف از بی‌توجهی دستگاه‌های مسوول به رواج روزافزون استفاده از پکیج در منازل گفت: گرچه گازهای متصاعد شده از پکیج منجر به مسمومیت با گاز CO و یا CO2‌‌ نمی‌شود اما اثرات مخربی به خصوص در طولانی مدت بر سلامت ساکنان منازل دارد.
نظر دهید.
تعداد نظرات (0)
* نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
شرح نظر :
* کد امنیتی :
hhhhhqfl.gif
hhhkhnfl.gif
idifiigg.gif
تمامی حقوق مادی و معنوی این پرتال برای دکترسلامت
محفوظ واستفاده از مطالب فقط با ذکر منبع مجاز است.
  شرکت طراح نرم افزار پیشگام
  www.tnp.co.ir       
با دکتر سلامت تماس بگیرید
دکتر سلامت
نمونه کار های ما
egdxefcb.jpghhhihpfl.jpgididikgg.jpgiziyjfhb.jpg
jvjtaehw.jpgavasazir.jpgbrbnbujm.jpgcncicpal.jpg
تلفن:                                         35513178-041
091-49133940                         
..................................................................
دورنگار:                                    35519910-041
..................................................................
ایمیل:                     E   info@doctor-salamat.ir
                                              ali.jodiry@gmail.com
..................................................................
آدرس: تبـریـز، بلوار 22 بهمن، مجتمع تجاری و اداری میلاد،   A
طبقه سوم، واحد 302
..................................................................

 

 
اطلاعات تماس
تغییر رنگ